Intenzívne pulzné svetlo IPL je profesionálna metóda, pri ktorej do pokožky prenikajú impulzy svetla, presne zacielené na konkrétne bunky. V dôsledku absorpcie svetla tkanivom sa uvoľňuje teplo, ktoré zničí vybrané bunky. Tento princíp sa nazýva  selektívna fototermolýza. Zohrieva a odstraňuje rozšírené cievky, kožné nerovnosti a chyby, pigmentové alebo iné škvrny.

Pôsobením svetla a tepla sa stimuluje tvorba kolagénu, elastínu a proteoglykánu. Kožný povrch sa obohacuje o kyslík a výživné látky, čím sa rozjasňuje pleť a zlepšuje sa jej pružnosť a pevnosť.

Intenzívne pulzné svetlo sa používa na:

  • omladenie pleti tváre, krku a dekoltu – fotorejuvenizácia 
  • trvalé odchlpenie - fotoepilácia - efektívna metóda na odstraňovanie chĺpkov v ktorejkoľvek oblasti tela (chrbát, hruď, tvár, nohy a oblasti bikín). Zvyšovaním teploty sa zničia kožné folikuly, čo zabráni opätovnému nárastu chĺpkov. Len malé percento chĺpkov býva v aktívnej fáze rastu, preto sa vyžaduje viacero ošetrení.
  • odstránenie rozšírených cievok - vplyvom pohltenej energie sa cievka natoľko tepelne ovplyvní, že dôjde k jej rozpadu a počas niekoľkých týždňov ju organizmus z tela eliminuje.
  • odstránenie pigmentových škvŕn a iných pigmentových zmien pokožky - tu pôsobia vlnové dĺžky z dolnej časti spektra, ktoré zameriavajú a zneškodňujú melanín, ktorý spôsobuje hnedé škvrny. Okolité tkanivo pritom zostáva nepoškodené.
  • liečba rosacei
  • liečba akné - svetlo preniká hlboko do kože, čím tlmí zápal, zabraňuje šíreniu kožného mazu a tvorbe baktérií
Po ošetrení môže byť prítomné jemné sčervenanie pleti. Odporúča sa vyhýbať opaľovaniu a používať krém s ochranným faktorom proti UV (SPF 30 a viac). Každý záblesk v ošetreniach je citeľný ako jemné štipnutie alebo pichnutie, podobne ako pri stiahnutí pokožky gumičkou. Čas trvania jednotlivých procedúr závisí od množstva ošetrovaného miesta. Takisto opakovanie zákrokov a prvé výsledky závisia od konkrétnej procedúry.
 
Na viditeľný efekt fotoomladenia si treba počkať približne 8 týždňov. Je potrebných minimálne 5 až 10 ošetrení.

Kontaktujte nás na 0905 266 411

alebo kozmetikanitra@gmail.com

Každý záblesk v ošetreniach je citeľný ako jemné štipnutie alebo pichnutie, podobne ako pri stiahnutí pokožky gumičkou. Čas trvania jednotlivých procedúr závisí od množstva ošetrovaného miesta. Takisto opakovanie zákrokov a prvé výsledky závisia od konkrétnej procedúry.

NAPÍŠTE NÁM

Objednajte sa na akciové ošetrenie, napíšte nám svoje otázky kliknutím sem.

Pri prvej návšteve bezplatná konzultácia a poradenstvo.