Rozšírené cievky - kuperóza Nitra

 

Rozšírené (metličkové) cievky sú estetický problém na tvári. Sú to jasne viditeľné červené, modrošedé či fialové uzlíkovité žilky, ktoré sa vyskytujú ako pavučinová sieť či metličky hlavne na tvári, v okolí nosa a nosných krídiel, a na lícach. Tiež sa môžu nachádzať na dolných končatinách - lýtkach a stehnách. Odborne sa toto nevzhľadné začervenanie a zvýraznenie žiliek označuje ako tzv. kuperóza alebo teleangiektázie. Trvalé sčervenanie kože s prítomnosťou rozšírených cievok podnecuje vznik kožného ochorenia rosacea.

Metličkové rozšírené cievky vznikajú z dôvodu straty prirodzenej elasticity steny cievy. Cievka tak zostáva trvalo otvorená a prúdi do nej veľké množstvo krvi, ktoré v nej dlhodobo zostáva. Môžu byť mierne vystúpené nad povrch kože, kľukaté. Taktiež na ich vznik vplývajú vonkajšie faktory - slnečné žiarenie, počasie, teplo, mráz, hormonálna liečba a pod. Môže vzniknúť aj tzv. oheň, t. j. vínovočervené škvrnky rôzneho tvaru, veľkosti a intenzity.

Odstránenie cievok je možé vďaka profesionálnemu prístrojovému zákroku IPL - intenzívne pulzné svetlo. Je to bezbolestná a efektívna metóda tzv. fotorejuvenizícia, ktorá pracuje na princípe svetelných zábleskov, ktoré po prechode kožou rozloží krvné farbivo hemoglobín v rozšírenej cievke a zničí stvrdnutú cievnu stenu. Ošetrenie je šetrné k pokožke, nepoškodzuje okolité tkanivo a nepáli kožu.

Kontaktujte nás na 0905 266 411

alebo kozmetikanitra@gmail.com

NAPÍŠTE NÁM

Objednajte sa na akciové ošetrenie, napíšte nám svoje otázky kliknutím sem.

Pri prvej návšteve bezplatná konzultácia a poradenstvo.