Akné je ochorením vlasovo – mazovej jednotky, ktorá sa skladá zo samotného vlasu, vlasového folikulu, do ktorej ústi mazová žliazka. V uzavretom vlasovom folikule sa rozmnožuje baktéria Propionibacterium acnes a vyvoláva hlboký zápal pokožky. Prejavuje sa na tvári, krku, hrudníku a chrbte ako uhry - komedóny. v ťažších prípadoch sa tvoria tuhé podkožné uzly s výrazným zápalom, ktoré sa bez liečby hoja jazvami.

Liečba akné kombinovaným vysokofrekvenčným, teplo- a svetlocitlivým prístrojom odstraňuje samotné akné a fľaky po ňom, lieči červené fľaky po úrazoch a po alergických chorobách, lokálne vysušuje špeciálnou hlavicou a dezinfikuje pokožku špeciálnou hlavicou. 

Špeciálny prístroj, ktorý sa zameriava predovštkým na zmiernenie problému, známeho ako akné, sa skladá z troch ošetrovacích hlavíc:

1. ošetrovacia hlavica s modrým a červeným svetlom a teplom - aplikuje na pokožku modré svetlo vlnovej dĺžky 400 - 430 nm a červené svetlo vlnovej dĺžky 660 nm súčasne. Modré svetlo je účinné pri liečení ľahkej resp. stredne ťažkej formy akné. Červené svetlo má protizápalový účinok. Počas ošetrenia je povrch kože vystavený aj pôsobeniu tepla, ktoré vyhádza z tepelného prvku umiestneného v ošetrovacej hlavici. Teplom sa podnecuje látková premena kožných buniek a baktérií, zodpovedných za zápalové procesy, čím sa ošetrujúci proces zrýchľuje. Súčasným pôsobením tepla, modrého a červeného svetla sa znižuje zápal, znižuje sa počet baktérií a zrýchli sa regenerácia kože. Ošetrovaciu hlavicu s modrým a červeným svetlom a teplom je možné využívať aj pri starnúcej koži na zlepšenie látkovej premeny, na regeneráciu tkaniva, na vypnutie a omladenie kože.

 

2. vysokofrekvenčná vyhrievaná ošetrovacia hlavica - pôsobením vysokej frekvencie na pokožke vzniká ozón, ktorý zabezpečuje záhubu choroboplodných zárodkov na povrchu kože a vo vyústeniach mazových žliaz. Táto hlavica pomáha pri uvoľňovaní komedónov, po hĺbkovom čistení má sťahujúce účinky a zabraňuje vzniku infekcií mikroporanenín, vznikajúceho pri hĺbkovom čistení.

 

3. hlavica s aplikáciou vysokej teploty - počas aplikácie hlavice (t. z. krátke podržanie sondy nad vyrážkou) sa na pokožku vysiela intenzívne teplo, ktoré spúšťa tvorbu bielkovín a zároveň záhubu baktérií. Vysielanie tepla prebieha v impulzoch, pre maximálnu ochranu okolitého tkaniva.

Ošetrenia s vyššie uvedenými hlavicami sú neinvazívne, bezbolestné a po zákroku sa klienti môžu vrátiť do bežného života. Pri ošetrení pociťujete príjemné teplo.

Na aké problémy je zákrok vhodný?

Prístroj obsahuje 11 programov na ošetrenie problémov akné, znakov starnutia, vrások, ochabnutej, hypotonickej a unavenej pleti a rosacei.

 

Koľko trvá ošetrenie prístrojom AKNÉ, kedy je možné pozorovať prvé výsledky a ako často by sa mal zákrok podstúpiť?

Čas ošetrenia je minimálne 60 minút. Prvé výsledky sú viditeľné už po prvom ošetrení. Opakovanie zákroku sa určuje podľa stavu pleti, 1 - krát týždenné alebo raz za dva týždne.

Cena jedného ošetrenia s vpravovaním kyseliny hyaluronovej laserom je 65 eur.

Cena ošetrenia bez kyseliny hyaluronovej je 60 eur.

Kontaktujte nás na 0905 266 411

alebo kozmetikanitra@gmail.com

NAPÍŠTE NÁM

Objednajte sa na akciové ošetrenie, napíšte nám svoje otázky kliknutím sem.

Pri prvej návšteve bezplatná konzultácia a poradenstvo.